Nowoczesny Szpital Wielospecjalistyczny w Łodzi - NFZ

Poród w Łodzi - Okulistyka - Ginekologia - Położnictwo - Ortopedia- Medycyna estetyczna

Medeor

Szpital Wielospecjalistyczny w Łodzi

ul. Ciesielska 8

Okulistyka

Położnictwo

Ginekologia

USG

Ortopedia

Chirurgia plastyczna

Poradnie

Laboratorium Genetyczne

Medycyna estetyczna i przeciwstarzeniowa

Kwas hialuronowy - wypełniacz zmarszczek

Kwas hialuronowy jest polisacharydem, występującym naturalnie w naszej skórze, odpowiedzialnym za wiązanie wody w tkankach. Niestety z biegiem lat następuje degradacja cząsteczek kwasu hialuronowego i powolny proces starzenia się skóry. Kwas hialuronowy do wypełnienia zmarszczek jest preparatem syntetycznym, a więc nie ma ryzyka wystąpienia uczulenia. Jest on specjalnie stabilizowany/usieciowany/ co powoduje, że dłużej utrzymuje się w miejscu podania i wypycha zmarszczkę od wewnątrz. Daje również efekt silnego nawilżenia.

Efekty zabiegu widoczne są natychmiast. Niewielkie siniaki czy obrzęk i zaczerwienienie, zdarzające się sporadyczne po zabiegu, znikają po kilku dniach. Rezultat utrzymuje się zwykle ok 8-12 miesięcy, a następnie preparat powoli wchłania (organizm ludzki posiada własny system enzymatycznego rozkładu kwasu hialuronowego). Ogromną zaletą preparatu jest fakt, iż po ustąpieniu efektu działania preparatu, nie pozostawia on żadnych trwałych zmian w skórze. Należy pamiętać, że trwałość preparatu zależy od wieku, rodzaju skóry, sposobu odżywiania, trybu życia a także nadmiernego korzystania z kąpieli słonecznych i solarium.

Zabieg

Na ok. 40 min przed zabiegiem skórę pokrywamy kremem znieczulającym/EMLA/. Preparat podajemy bardzo cienkimi igłami, które praktycznie nie pozostawiają śladów w miejscu wkłucia i redukują ból do minimum. Natomiast użycie kaniul nie wymaga wcześniejszego znieczulenia. Stosujemy preparaty kwasu hialuronowego do zniwelowania zmarszczek na czole, okolicy oczu, ust, fałdów nosowo-wargowych, powiększenia ust, czy podkreślenia ich konturów, a także modelowania owalu twarzy. Gęstych preparatów kwas hialuronowego używamy do objętościowego modelowania twarzy (wolumetryczny lifting). Wszędzie tam gdzie doszło do zaniku tkanki podskórnej-zapadnięte policzki, zagłębienia pod oczami tzw. dolina łez możemy przywrócić objętość i uzyskać efekt odmłodzenia i zwiększenia napięcia skóry.
Preparat wstrzykiwany jest głęboko w tkankę podskórną.

Przeciwwskazania

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • stany zapalne skóry (trądzik, opryszczka)
  • uczulenie na kwas hialuronowy
  • skłonność do występowania blizn przerostowych