Nowoczesny Szpital Wielospecjalistyczny w Łodzi - NFZ

Poród w Łodzi - Okulistyka - Ginekologia - Położnictwo - Ortopedia

Medeor

Szpital Wielospecjalistyczny w Łodzi

ul. Ciesielska 8

Ginekologia

Okulistyka

Położnictwo

USG

Ortopedia

Chirurgia plastyczna

Poradnie

Laboratorium Genetyczne

Strona głównaGinekologiaGinekologia plastyczna

Ginekologia plastyczna

Ginekologia plastyczna obejmuje zabiegi mające na celu przywrócenie prawidłowego wyglądu narządów płciowych zewnętrznych kobiety.

Zaburzenia hormonalne, przebyte ciąże, porody i urazy mogą w znacznym stopniu przyczynić się do powstania przerostów i zniekształceń w obrębie warg sromowych mniejszych i przedsionka pochwy. Powodować to może skłonność do powstawania stanów zapalnych i otarć, jest przyczyną dyskomfortu zarówno w trakcie współżycia jak i aktywności fizycznej takiej jak: jazda konna, jazda na rowerze, czy zwykły spacer.

Korekta powyższych zniekształceń nie tylko przywraca prawidłową funkcję narządów płciowych i układu moczowego oraz estetyczny wygląd zewnętrznych narządów płciowych, ale również pewność siebie i poczucie własnej wartości.

W naszym ośrodku wykonywane są następujące typy zabiegów:

Operacje plastyczne ścian pochwy

Wykonywane u kobiet z obniżeniem ścian pochwy spowodowanym porodami, nadmiernym wysiłkiem fizycznym, lub uporczywym kaszlem. W trakcie zabiegu usuwany jest nadmiar śluzówki pochwy i zakładane są szwy na tkankę przedpęcherzową podtrzymującą przednią ścianę pochwy oraz na mięśnie przepony moczowo-płciowej utrzymujące tylną ścianę pochwy.

Labioplastyka

Labioplastyka jest zabiegiem chirurgicznym, który ma na celu zmniejszenie rozmiaru warg sromowych mniejszych, przywrócenie im prawidłowego kształtu i symetrii. Technika przeprowadzanego zabiegu zależna jest od stopnia przerostu i kształtu warg sromowych. Często łączona jest z usunięciem fragmentu napletka łechtaczki, co wyraźnie poprawia jakość odczuć przy współżyciu, lub u pacjentek po porodach, z plastyką ścian pochwy.

W zależności od zakresu wykonywanej operacji, jak również od preferencji pacjentki zabieg może być wykonywany zarówno w znieczuleniu miejscowym, dożylnym, jak i przewodowym.

Hymenoplastyka

Hymenoplastyka jest zabiegiem chirurgicznym mającym na celu odtworzenie błony dziewiczej lub przecięcie jej gdy jest niepodatna.

Wszystkie zabiegi powinny być wykonane w pierwszej fazie cyklu, ze względu na niższe prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań krwotocznych.