Nowoczesny Szpital Wielospecjalistyczny w Łodzi - NFZ

Poród w Łodzi - Okulistyka - Ginekologia - Położnictwo - Ortopedia

Medeor

Szpital Wielospecjalistyczny w Łodzi

ul. Ciesielska 8

Okulistyka

Położnictwo

Ginekologia

USG

Ortopedia

Chirurgia plastyczna

Poradnie

Laboratorium Genetyczne

Strona głównaO szpitaluJakość i bezpieczeństwo

Normy jakości i higieny w Medeor

Zapobieganie infekcjom

Dbamy o najwyższy poziom profilaktyki i kontroli zakażeń na każdym etapie opieki nad pacjentem - od mycia rąk do utrzymania czystego i bezpiecznego środowiska dla naszych pacjentów na sali operacyjnej i całego szpitala. Czyszczenie rąk przed każdą interwencją medyczną (mycie dezynfekcyjnym mydłem lub za pomocą specjalnego żelu antybakteryjnego) jest nadal jednym z najważniejszych sposobów zapobiegania rozprzestrzenianiu się infekcji. W naszym Szpitalu zainstalowane są w każdej sali (zarówno zabiegowych jak i dla pacjentów) dozowniki z płynami dezynfekcyjnymi.

Każda sala operacyjna wyposażona jest w unikalny bezdotykowy system umożliwiający personelowi pełną dezynfekcję rąk przed samą operacją (np. krany i drzwi z czujnikami ruchu). Materiały wykończeniowe sal operacyjnych przeznaczone są specjalnie dla zastosowań medycznych i posiadają atesty zapewniające nas, że spełniamy z łatwością europejskie normy.

Zaawansowany system filtracji powietrza, zaprojektowany specjalnie dla sal operacyjnych, nieustannie oczyszcza powietrze i kieruje z dala od miejsca operacji aby jeszcze bardziej wyeliminować ryzyko infekcji.

Certyfikat ISO, kontrole jakości

Nasze procedury potwierdzone są certyfikatem jakości ISO 9001:2000. Mimo, że jesteśmy dumni ze pełnej eliminacji zakażeń i z naszego obecnego programu zwalczania infekcji, dążymy do ciągłego doskonalenia naszych praktyk, co potwierdzają pozytywne wyniki regularnych kontroli.

Współpraca z certyfikowanymi partnerami

Współpracujemy z laboratorium ALAB, które daje nam gwarancję wiarygodności i dokładności wykonywanych badań. Standardy zarządzania są zgodne z założeniami Total Quality Management (TQM).

Laboratorium posiada certyfikat jakości ISO 9001, oraz bierze udział w kontrolach jakości badań prowadzonych przez:

  • Międzynarodową kontrolę RIQAS – RANDOX w Anglii
  • Międzynarodową kontrolę Labquality – Finlandia
  • Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Mikrobiologicznej
  • Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej w Łodzi

Badania wykonywane są zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Laboratoryjnej (GLP), ponadto laboratorium ALAB jako pierwsza firma w Polsce przeszło Akredytację wg najnowszej normy PN-EN ISO 15189:2007. Zawiera ona wymagania dotyczące kompetencji oraz jakości, które są szczególne dla laboratoriów medycznych. Ma ona na celu maksymalizację bezpieczeństwa pacjentów.