Nowoczesny Szpital Wielospecjalistyczny w Łodzi - NFZ

Poród w Łodzi - Okulistyka - Ginekologia - Położnictwo - Ortopedia

Medeor

Szpital Wielospecjalistyczny w Łodzi

ul. Ciesielska 8

Ginekologia

Okulistyka

Położnictwo

USG

Ortopedia

Chirurgia plastyczna

Poradnie

Laboratorium Genetyczne

Laparoskopia

Nieinwazyjna metoda gwarantująca szybką rekonwalescencję

Laparoskopia to zabieg operacyjny polegający na wejściu do jamy brzusznej bez konieczności otwarcia powłok brzusznych cięciem chirurgicznym. Jest to nowoczesna technika, w której dostęp jest zapewniony przez 3 niewielkie nacięcia skóry brzucha, przez które wprowadzane są odpowiednie narzędzia wyposażone w systemy oświetlenia i transmisji obrazu.

Zalety laparoskopii

Zabiegi przeprowadzane laparoskopowo mają przewagę nad zabiegami z otwarciem powłok brzusznych (tzw. laparotomia) pod wieloma względami:

 • względy kosmetyczne – 3 nacięcia, każde o śr. ok. 1 cm, natomiast podczas laparotomii niezbędne jest otwarcie powłok brzusznych w okolicy nadłonowej o szerokości ok. 10 cm
 • względy kosmetyczne – tylko 2 niewielkie blizny na skórze brzucha ponieważ 1 z 3 nacięć podczas laparoskopii wykonywane jest w pępku.
 • zmniejszone ryzyko powikłań przy laparoskopii związane z brakiem szerokiego otwarcia powłok brzusznych
 • zmniejszone prawdopodobieństwo wystąpienia zrostów pooperacyjnych
 • szybsze gojenie się rany i błyskawiczny powrót chorego do pełnej sprawności fizycznej

Wskazania do laparoskopii w ginekologii

Nasz sprzęt laparoskopowy to najwyższe osiągnięcie techniki medycznej 2010 roku.
 • diagnostyka i leczenie niepłodności
 • guzy i torbiele jajników
 • podejrzenie ciąży pozamacicznej
 • podejrzenie endometriozy
 • nagłe i przewlekłe dolegliwości bólowe zlokalizowane w miednicy małej
 • mięśniaki macicy

Odsetek powikłań zabiegów laparoskopowych jest stosunkowo niski i waha się pomiędzy 0,5 - 1%. Grupę najczęstszych powikłań laparoskopowych stanowią uszkodzenia naczyń powłok brzusznych, rozpoznawane są one natychmiast po wystąpieniu i zwykle skutecznie zaopatrywane.

Druga co do częstości grupę powikłań stanowią uszkodzenia z zakresu przewodu pokarmowego oraz odmy, które mogą powstawać w obrębie tkanki podskórnej czy jamie otrzewnej.

Najgroźniejsze powikłania, stanowiące prawie zawsze poważne zagrożenie życia, to uszkodzenia dużych naczyń krwionośnych, zarówno tętniczych jak i żylnych. Powikłaniem specyficznym dla laparoskopii są przepukliny brzuszne w miejscu wkłucia narzędzi.

Doświadczeni lekarze i nowoczesny sprzęt

Zabiegi laparoskopowe wykonujemy przy użyciu najwyższej klasy sprzętu firmy STORZ.W przypadku przeciwskazań do zabiegów laparoskopowych nasz Szpital posiada w pełni wyposażony blok operacyjny przeznaczony do wykonywania operacji metodą otwartą (laparotomia). Wszystkie zabiegi przeprowadzane są pod okiem doświadczonych specjalistów w dziedzinie laparoskopii w warunkach odpowiadających wysokim normom jakości Szpitala.