Nowoczesny Szpital Wielospecjalistyczny w Łodzi - NFZ

Poród w Łodzi - Okulistyka - Ginekologia - Położnictwo - Ortopedia

Medeor

Szpital Wielospecjalistyczny w Łodzi

ul. Ciesielska 8

Położnictwo

Okulistyka

Ginekologia

USG

Ortopedia

Chirurgia plastyczna

Poradnie

Laboratorium Genetyczne

Poród i prowadzenie ciąży w Szpitalu Medeor (NFZ)

Komfortowy i bezpieczny poród

Przyszłym Mamom oferujemy prowadzenie ciąży oraz komfortowy i bezpieczny poród. Ciężarna chcąca urodzić dziecko w szpitalu Medeor powinna zgłosić się na wizytę kwalifikacyjną w 36. tygodniu ciąży. Zakwalifikowana ciężarna ma zapewnione badania KTG oraz ścisłą opiekę okołoporodową. Wszystkie koszty porodu pokrywa NFZ.

W ramach Bezpiecznego Pakietu Porodowego oferujemy:

W czasie porodu:

 • indywidualna opieka lekarza oraz położnej
 • na życzenie Pacjentki znieczulenie zewnątrzoponowe (w przypadku braku przeciwwskazań)
 • możliwość udziału osoby bliskiej

W czasie 48 godzin po porodzie:

 • kompleksowa opieka medyczna nad matką i dzieckiem ze strony lekarza oraz położnej
 • pomoc w opiece i pielęgnacji dziecka, ze strony lekarza neonatologa i położnej neonatologicznej
 • naukę metod przystawiania noworodka do piersi oraz porady laktacyjne
 • pobyt Pacjentki w sali o wysokim standardzie
 • możliwość pobytu osoby bliskiej
 • smaczne posiłki (możliwość zamówienia dla osoby towarzyszącej za dopłatą)

Nowoczesne metody porodu

Poród odbywa się w najdogodniejszym dla Pacjentki miejscu i pozycji. Dysponujemy m.in. specjalistycznym łóżkiem porodowym amerykańskiej firmy Hill-Rom. Rodzącą opiekują się najlepsi specjaliści a przy porodzie obecny jest lekarz położnik, lekarz neonatolog oraz lekarz anestezjolog i zespół położnych. Na życzenie zapewniamy znieczulenie zewnątrzoponowe.

W czasie porodu czuwają instrumentariuszki operacyjne z przygotowaną salą operacyjną do cesarskiego cięcia w przypadku nagłych wskazań do operacji. Poród prowadzony jest zgodnie z najnowszymi światowymi trendami w pozycji dowolnej oraz w miarę możliwości bez nacięcia krocza przez zespół położnych mający do dyspozycji różnorodny sprzęt porodowy: piłka porodowa, worek Sako i inne.

Doświadczony i czujny personel, zaawansowany sprzęt

Przyjście noworodka na świat odbywa się w asyście doświadczonego lekarza neonatologa oraz położnej neonatologicznej. Strefa neonatologiczna naszego Szpitala zapewnia bezpieczeństwo dla noworodka dzięki lekarzom specjalistom oraz najwyższej światowej klasy sprzętowi neonatologicznemu niemieckiej firmy Dräger w postaci:

 • inkubatora zamkniętego
 • inkubatora otwartego - stanowisko do resuscytacji noworodka
 • respiratora noworodkowego (urządzenie utrzymujące oddech noworodka)
 • lampy UV - do naświetlań noworodka w przypadku żółtaczki noworodkowej
 • łóżeczkowych lamp UV - umożliwiających naświetlanie noworodka przy łóżku mamy

Posiadamy również aparat do określania ilości bilirubiny u noworodka bez konieczności bolesnych nakłuć. U każdego noworodka przeprowadzane jest przesiewowe badanie słuchu.

Poród rodzinny

Podążając za najnowszymi światowymi trendami, Szpital Medeor przygotował dla przyszłych rodziców ofertę porodu rodzinnego. Pod okiem wykwalifikowanej położnej i zespołu prowadzącego poród ojciec dziecka może czynnie uczestniczyć w narodzinach. Dokładamy wszelkich starań aby atmosfera w naszym oddziale była w pełni intymna, a podejście do każdego pacjenta absolutnie indywidualne.

Po porodzie, w specjalnych salach rooming-in, świeżo powiększona rodzina może wspólnie uczestniczyć w nauce karmienia pod okiem specjalisty laktacyjnego i zgłębiać wiedzę o fachowej pielęgnacji noworodka pod okiem położnej neonatologicznej. Noworodek badany jest systematycznie każdego dnia pobytu w Szpitalu przez lekarza neonatologa.

Porady laktacyjne

Cały zespół lekarzy położników i neonatologów oraz wszystkie położne Szpitala MEDEOR promują naturalne karmienie piersią. Od chwili narodzin wspieramy młode Mamy w karmieniu piersią i udzielamy porad lakatacyjnych. Po porodzie, każda położnica ma zapewnioną indywidualną poradę laktacyjną udzielaną przez Certyfikowaną Konsultantkę Laktacyjną. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z poradni laktacyjnej dla matek i ojców.

Komfort podczas całego pobytu

Podczas całego pobytu Matka wraz z dzieckiem przebywa w Oddziale Położniczym. Jest to sala jedno-, dwu- lub trzyosobowa, komfortowo wyposażona w węzeł sanitarny, bezpłatny telewizor LCD na ścianie. Są to sale typu rooming-in (matka z noworodkiem przebywają w jednej sali). Każda matka może rutynowo przebywać na sali z dzieckiem, a jeżeli jest zmęczona może oddać je pod opiekę czuwającej położnej.

Zapewniamy bardzo smaczne wyżywienie ustalone przez specjalistę żywieniowego.

Używamy atestowanych kosmetyków do pielęgnacji noworodka renomowanych firm obecnych na polskim rynku.